Stanowisko ratownictwa wysokościowego i sportu pożarniczego.
Strona główna  >   Poligon  >  Stanowisko ratownictwa wysokościowego i sportu pożarniczego.

Stanowisko ratownictwa wysokościowego i sportu pożarniczego

W dniu 5 czerwca 2017 roku na poligonie Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oddano do użytku stanowisko ratownictwa wysokościowego i sportu pożarniczego.
Stanowisko składa się z pięciokondygnacyjnej otwartej klatki schodowejpołączonej funkcjonalnie z dwutorową wspinalnią pożarniczą, do której doprowadzony jest 120 m odcinek bieżni lekkoatletycznej. Klatka schodowa odpowiada wymaganiom technicznym klatek schodowych obiektów mieszkalnych, posiad szyb windy a na ostatniej kondygnacji balkon wraz z balustradami. Do klatki schodowej doprowadzona jest droga dojazdowa wraz z placem manewrowym przewidzianym dla pojazdów pożarniczych. Wspinalnia odpowiada wymaganiom „Regulaminu przeprowadzania zawodów w sporcie pożarniczym”, posiada wszelkie zabezpieczenia przed upadkiem (poduszkę, urządzenia samohamowne, siatkę bezpieczeństwa).

Obiekt przewidziany jest do realizacji zajęć dydaktycznych z ratownictwa wysokościowego, prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczej w budynkach mieszkalnych oraz sportu pożarniczego (nauki i doskonalenia konkurencji wspinania przy użyciu drabiny hakowej, treningu pożarniczego toru przeszkód 100 m.).