Nadanie wyższego stopnia

W SA PSP w Poznaniu odbyło się uroczyste nadanie stopnia Zastępcy Komendanta Szkoły bryg. Piotrowi Guzewskiemu.
St. bryg. mgr inż. Piotr Guzewski jest absolwentem SGSP w Warszawie(1988). Służbę rozpoczął w sierpniu 1988 r w KW SP w Słupsku na stanowisku oficera operacyjnego. W lipcu 1992 r. objął stanowisko dowódcy JRG PSP w Bytowie, gdzie od podstaw zorganizował ratownictwo chemiczne oraz przygotował ratowników do realizacji zadań w zakresie ratownictwa chemicznego i ekologicznego na bazie autorskiego programu. W 1998 roku został wpisany na listę krajowych specjalistów ds. ratownictwa chemicznego i ekologicznego. W 1999 r. st. bryg. Piotr Guzewski został mianowany na stanowisko kierownika zespołu przedmiotowego w SA PSP w Poznaniu. Do listopada 2006 roku prowadził zajęcia z przedmiotu taktyka działań ratowniczych. Z dniem 1 listopada 2006 roku został powołany na stanowisko zastępcy komendanta Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, na którym pełni służbę do dzisiaj. W czasie swojej służby Pan Guzewski uczestniczył m. in. w pracach komisji powoływanych przez Komendanta Głównego PSP ds. opracowywania regulaminów działań ratowniczych. Kierował zespołem specjalistów PSP przygotowujących program w zakresie szkolenia chemicznego i ekologicznego jednostek PSP. W 2005 roku został powołany do zespołu Komendanta Głównego PSP opracowującego dokumentację szkoleniową do tzw. "Projektu Tureckiego". Od marca do grudnia 2005 r. pełnił obowiązki międzynarodowego eksperta kluczowego ds. szkolenia w dwóch projektach UE realizowanych w Turcji w rejonie Marmara. Z jego przyczyny są realizowane w Polsce liczne przedsięwzięcia w zakresie poprawy standardów ustalania przyczyn powstawania pożarów. W 2003, 2005 i 2007 zorganizował Międzynarodowe Konferencje nt.: "Badanie przyczyn powstawania pożarów". St. bryg. Piotr Guzewski jest autorem i współautorem pięciu książek oraz redaktorem trzech opracowań książkowych stanowiących zredagowane zbiory referatów z międzynarodowych konferencji pod nazwą "Research itno the causes of fire" organizowanych cyklicznie w Polsce z jego inicjatywy. Piotr Guzewski jest również autorem wielu artykułów w czasopismach, a od stycznia 2007 roku jest także członkiem Rady Redakcyjnej Przeglądu Pożarniczego. W okresie dotychczasowej służby otrzymywał wielokrotnie odznaczenia , nagrody i wyróżnienia.
MU