Aktualność "Sukces triathlonistów"
23 czerwca 2018 roku reprezentacje Szkoły wzięły udział w wyjątkowej imprezie triathlonowej, łączącej sport i kulturę.

Zawody odbyły się w miejscowości Cichowo, o którym mówi się dziś, że to najbardziej filmowa miejscowość w Polsce. 20 lat temu, latem 1998 roku Andrzej Wajda rozpoczął zdjęcia do Pana Tadeusza – filmu, który jest adaptacją epopei znanej każdemu Polakowi. W 1999 roku wybudowany przez górali folwark Soplicowo trafił wprost z planu filmowego niedaleko Józefowa pod Warszawą do malutkiego, urokliwego Cichowa w gminie Krzywiń, w województwie wielkopolskim. Ta filmowa dekoracja do adaptacji poematu Adama Mickiewicza jest prawdziwym scenograficznym majstersztykiem Allana Starskiego.

Reprezentacje Szkoły wystartowały w trzech team'ach sztafet triathlonowych na dystansie 1/4 IM (0,95 km pływania / 45 km jazdy rowerem / 10,55 km biegu), w których łącznie wzięło udział 28 drużyn. Z sukcesem zakończyły się zmagania z czołówką krajowego triathlonu:
- TEAM SAPSP POZNAŃ I: st. str. kdt Piotr Zabiszak – pływanie, kpt. Sławomir Kozłowski – rower, str. kdt Maciej Żołnowski – bieg zajęli II miejsce z czasem 2:09:14,
- TEAM SAPSP POZNAŃ II: str. kdt Dominik Dereń – pływanie, str. kdt Marcin Milian – rower, str. kdt Piotr Ilski – bieg zajęli XII miejsce z czasem 2:26:22,
- TEAM SAPSP POZNAŃ III: kpt. Michał Kucierski – pływanie, bryg. Tomasz Wiśniewski – rower, st. kpt. Paweł Sekura – bieg zajęli XIV miejsce z czasem 2:31:51.

Opracowanie: bryg. Tomasz Wiśniewski – SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: str. kdt Piotr Ilski – SA PSP w Poznaniu