Festyn Bezpieczeństwa

28 kwietnia 2018 roku na terenie Zespołu Szkół Gimnazjalno-Licealnych nr 33 w Poznaniu przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Festynie Bezpieczeństwa organizowanym przez Wydział Studiów Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu.

Prezentacja dotycząca zadań realizowanych przez Państwową Straż Pożarną obejmowała:
- wykład i pokaz z zakresu fizykochemii spalania,
- wykład i pokaz technik operowania prądami gaśniczymi wody w zwalczaniu pożarów wewnętrznych,
- pokaz technik przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej,
- pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu wozów Wydziału Działań Ratowniczo-Gaśniczych szkoły.
Dodatkową atrakcją były liczne konkursy przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych, polegające między innymi na ubieraniu munduru bojowego na czas, przenoszeniu wody w wiaderku na czas czy rozwijaniu węży strażackich.

Poprzez dobrą zabawę pracownicy i kadeci szkoły przybliżyli trudy związane z wykonywaniem zawodu strażaka oraz przedstawili zainteresowanym zasady i kryteria naboru do szkoły na rok 2018-2019.

Opracowanie: kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: str. kdt Zbigniew Wolter - SA PSP w Poznaniu