Ostatni dzień służby

- 27 kwietnia 2018 roku w szkolnej świetlicy odbyła się uroczystość pożegnania st. kpt. Leszka Mazanego, który zakończył okres czynnej służby zawodowej w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu i przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

St. kpt. Leszek Mazany na początku swojej kariery pełnił funkcję zastępcy dowódcy kompanii szkolnej w wydziale pododdziałów szkolnych, a przez ostatnie lata piastował stanowisko wykładowcy w wydziale kształcenia realizując zajęcia z przedmiotu Taktyka Zwalczania Pożarów. Pan kapitan zapisze się w naszej pamięci jako doświadczony i kompetentny pedagog oraz wychowawca wielu pokoleń strażaków. Chętnie dzielący się wiedzą i doświadczeniem zdobywanym podczas wielu manewrów międzynarodowych, Prywatnie człowiek wesoły i skory do bezinteresownej pomocy.

Odchodzącego ze służby żegnała kadra oraz kadeci Szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi. W trakcie uroczystości wspomniano przebieg służby Leszka oraz wręczono okolicznościowe upominki.

W związku z zakończeniem pracy zawodowej kierownictwo, kadra, pracownicy i kadeci szkoły złożyli serdeczne podziękowania oraz życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności "na nowej drodze życia". Powodzenia!

Opracowanie: kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu
Zdjęcia: kpt. Daniel Przewoźniak - SA PSP w Poznaniu