Targi Edukacyjne Poznań 2018

W dniach 23 – 25 marca 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych. Wspólnie z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Wielkopolskim Oddziałem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa, Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu wystawiła stoisko promocyjno-edukacyjne. Targi Edukacyjne były doskonałą okazją na promocję zawodu strażaka, prezentację działań Państwowej Straży Pożarnej skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych w obszarze prewencji społecznej, działalność sal edukacyjnych w Wielkopolskim Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach oraz sali „Ognik” przy KM PSP w Poznaniu.

Ponadto udzielano porad specjalistycznych z zakresu przepisów ochrony przeciwpożarowej dla dyrektorów placówek oświatowych i nauczycieli. We współpracy z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przeprowadzono warsztaty dla dzieci i młodzieży przy użyciu symulatorów zagrożeń pożarowych. W specjalnie przygotowanym namiocie pneumatycznym prezentowano działanie kamer termowizyjnych oraz bezpiecznych zachowań podczas zagrożeń spowodowanych zjawiskami pożarowymi.

Dodatkowo przy okazji Targów Edukacyjnych zorganizowano akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia Wspierania Transplantacji Szpiku i Onkologii Dziecięcej „Dzieciaki Chojraki”, która polegała na pokonaniu jak największej ilości kilometrów na specjalnie przygotowanych rowerach treningowych. Za każdy pokonany w ten sposób kilometr główny sponsor akcji zadeklarował przekazanie na ręce przedstawiciela stowarzyszenia wsparcie finansowe. W akcji tej brali udział również nasi kadeci, którzy "wykręcili" rekord.

Opracowanie: kpt. Daniel Przewoźniak – SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: mł. bryg. Magdalena Karolewska – SA PSP w Poznaniu, st. kpt. Alicja Borucka – KW PSP w Poznaniu