Szkolenie zewnętrzne

W dniach 13, 14 oraz 15 marca 2018 r. w ramach współpracy pomiędzy Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu a Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, przeprowadzone zostały zajęcia dla grupy studentów z kierunku Ratownictwo Medyczne nt. „Ratownictwo specjalistyczne”. Szkolenie obejmowało zapoznanie przyszłych medyków z zagadnieniami taktyki zwalczania pożarów, taktyki działań ratowniczych oraz sprzętu wykorzystywanego do działań ratowniczych. Zajęcia składały się z części teoretycznej w formie wykładów oraz pokazów i ćwiczeń praktycznych realizowanych na szkolnym poligonie w Luboniu. Celem spotkania było zapoznanie studentów ze specyfiką działań prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną oraz sprzętem wykorzystywanym w ratownictwie.

Opracowanie: kpt. Daniel Przewoźniak – SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: kdt Marcin Podlasiński – SA PSP w Poznaniu