Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta 14. WOG

23 lutego 2018 r. w hali sportowej 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego odbyła się piąta edycja Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta 14. Wojskowego Oddziału Gospodarczego z Okazji Rocznicy Zakończenia Walk o Poznań. W zawodach sportowych upamiętniających to ważne dla naszego miasta historyczne wydarzenie, udział wzięło 7 drużyn reprezentujących służby mundurowe:

·      14. Wojskowy Oddział Gospodarczy,

·      2. Skrzydło Lotnictwa Taktycznego,

·      Wielkopolska Szkoła Podoficerska Wojsk Lądowych,

·      Komenda Miejska Policji w Poznaniu,

·      Placówka Straży Granicznej Poznań – Ławica,

·      US Army I,

·    Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Gimzicki Adam, Sekura Paweł, Cedro Grzegorz, Piasecki Damian, Jaworski Mateusz, Pawlak Michał, Brunka Mikołaj, Kamil Kubicki, Dreszler Maciej i Urbaniak Łukasz. W wyniku emocjonujących rozgrywek reprezentacja Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, zajęła drugie miejsce, ulegając w finałowym meczu 0:2 drużynie KMP w Poznaniu. Należy podkreślić, że najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany nasz wychowanek kdt Michał Pawlak.

Wręczenia pucharu zwycięskiej drużynie dokonał zastępca komendanta 14. WOG podpułkownik Grzegorz Pytlak oraz zastępca komendanta SA PSP w Poznaniu bryg. Tomasz Wiśniewski.

Opracowanie: kpt. Paweł Sekura, mł. kpt. Tomasz Twardowski – SA PSP w Poznaniu

Zdjęciakpt. Maciej Betka – 14. Wojskowy Oddział Gospodarczy, kdt Kamil Kubicki – SA PSP w Poznaniu