Szkolenie profilaktyczne

29 stycznia 2018 roku w ramach projektu ,,Dopalacze niszczą życie” Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu przeprowadził szkolenie dotyczące zagrożeń związanych z zażywaniem i posiadaniem narkotyków.

Szkolenie skierowane było do funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu prowadzone przez policjanta Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu na temat „Substancji odurzających i środków psychoaktywnych”. Omówiono kwestie  m.in. zagrożeń jakie niesie za sobą ich zażywanie, a także na co zwrócić uwagę i jak powinien zachować się strażak w sytuacji kiedy ma do czynienia z osobą po zażyciu środka odurzającego – narkotyku bądź „dopalacza”. Rozmawiano również o odpowiedzialności prawnej dotyczącej posiadania oraz rozprowadzenia ww. substancji.

Podczas szkolenia zaprezentowano również działania profilaktyczne, które są realizowane na terenie garnizonu wielkopolskiego przez Policję oraz innych partnerów.

Wspólne działania Straży Pożarnej i Policji wpisały się w kalendarz przedsięwzięć organizowanych w ramach projektu „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych” i organizowane są cyklicznie.

Opracowanie: kom. Michał Królikowski – KWP w Poznaniu

Zdjęcia: asp. sztab. Janusz Sosiński – SA PSP w Poznaniu