Świąteczna wizyta ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka

20 grudnia 2017 r. minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak wraz z posłami i parlamentarzystami spotkał się z funkcjonariuszami pełniącymi służbę podczas nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Spotkanie odbyło się na terenie Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu w scenerii wozowni jednostki ratowniczo-gaśniczej.

W spotkaniu udział wzięli:

-         Parlamentarzyści na czele z Posłem na Sejm RP – Bartłomiejem Wróblewskim

-                    Wojewoda wielkopolski – Zbigniew Hoffmann

-                    Komendant Główny Policji – nadinsp. dr Jarosław Szymczyk

-                    Zastępca Komendanta Głównego PSP – nadbryg. Marek Jasiński

-                    Komendant Główny Straży Granicznej – gen. bryg. SG Marek Łapiński

-                    Szef Biura Ochrony Rządu – gen. Tomasz Miłkowski

-                    Dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA – Agnieszka Glapiak

-                    Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu – st. bryg. Jan Kołdej

-                    Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP – bryg. Andrzej Bartkowiak

-                    Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji - insp. Jan Mąka

-                    Komendant Miejski PSP w Poznaniu – mł. bryg. Jacek Michalak

-                    Komendant Miejski Policji w Poznaniu - insp. Maciej Nestoruk

-                    Komendant Oddziału Straży Granicznej NOSG Poznań – Ławica - gen. bryg. SG Wojciech Skowronek

-                    Kapelani służb

-                    Funkcjonariusze - przedstawiciele wszystkich służb podległych MSWiA

-                    Kadra kierownicza Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu

Podczas spotkania wręczony został medal Młodego Bohatera dla 11-letniego Marcela Megier, który aktywnie przyczynił się do ocalenia życia kolegi na basenie. Chłopiec został w ten sposób nagrodzony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka.

Ciepłe słowa życzeń świątecznych minister Błaszczak skierował do funkcjonariuszy straży pożarnej, policji, straży granicznej i biura ochrony państwa. Następnie szefowie służb podległych MSWiA złożyli życzenia a spotkanie zakończyło dzielenie się opłatkiem i śpiewaniem kolęd przy akompaniamencie orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Opracowanie: bryg. Tomasz Wiśniewski – SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: Agnieszka Chmiel - SA PSP w Poznaniu