Strażackie mikołajki dla dzieci

6 grudnia 2017 r. z okazji mikołajek, grupa 21. kadetów Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu pod przewodnictwem Pani bryg. Urszuli Fietz – Strychalskiej, odwiedziła Szpital Dziecięcy im. Bolesława Krysiewicza w Poznaniu. W trakcie wizyty nasi strażacy odwiedzili cztery oddziały szpitalne, których mali pacjenci mieli okazję obejrzeć strażackie ubrania specjalne, zapoznać się ze sprzętem pożarniczym, a także wziąć udział w pokazie kwalifikowanej pierwszej pomocy, przeprowadzonym przez samego św. Mikołaja! Dodatkową atrakcją były konkursy i zabawy pożarnicze, promujące bezpieczne zachowania w domu. W zamian otrzymaliśmy rzecz dla nas najważniejszą – ogromne podziękowania oraz mnóstwo radości i uśmiechów od małych podopiecznych poznańskiego szpitala.

Wszystkim małym pacjentom życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do domu!

Opracowanie: mł. kpt. Tomasz Twardowski – SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: kdt Gracjan Danielewicz – SA PSP w Poznaniu