Szkolny Program Profilaktyczny

30 listopada 2017 r., w ramach realizowanego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Szkolnego Programu Profilaktycznego odbyło się szkolenie poświęcone tematyce środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Celem spotkania było promowanie wśród słuchaczy Szkoły aktywności profilaktycznej; zapobieganie ryzykownym zachowaniom oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pełnienia służby. Zaproszony funkcjonariusz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przedstawił kadetom charakterystykę poszczególnych substancji odurzających, omówili zagrożenia związane ze stosowaniem środków odurzających oraz przybliżyli problematykę odpowiedzialności karnej w przypadku posiadania lub dystrybucji środków prawem zakazanych. Dodatkowo, dzięki uprzejmości Służby Więziennej w Szamotułach, nasi wychowankowie mieli okazję zobaczyć krótki pokaz umiejętności specjalnie wyszkolonego psa do poszukiwania zakazanych substancji, który bezbłędnie wskazał narkotyki ukryte w podstawionym bagażu.

Opracowanie: mł. kpt. Tomasz Twardowski – SA PSP w Poznaniu

Zdjęcia: mł. kpt. Tomasz Twardowski – SA PSP w Poznaniu