Rozpoczęcie szkolenia podstawowego w zawodzie strażak

13 listopada 2017 r. rozpoczęło się pierwsze w historii Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Szkolenie podstawowe w zawodzie strażak. Przez najbliższe pół roku 33. słuchaczy z województw: świętokrzyskiego, kujawsko - pomorskiego, podkarpackiego, mazowieckiego, opolskiego, warmińsko - mazurskiego, śląskiego, podlaskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego i pomorskiego (w tym 8 osób spoza PSP - 4 osoby z ANWIL S.A., 3 osoby z Powiatowych Urzędów Pracy oraz 1 osoba z KGHM Polska Miedź S.A.) zdobywać będzie wiedzę pożarniczą oraz umiejętności praktyczne celem późniejszego wykonywania zawodu strażaka w jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Szkolenie, zorganizowane w systemie skoszarowanym, realizowane jest w trzech następujących po sobie blokach: podstawowym, praktyk zawodowych w jednostce ratowniczo - gaśniczej oraz zasadniczym. Zakończenie nauki przewidziano na dzień 22 czerwca 2018 r.

TT