Aktualność "Warsztaty szkoleniowe z ratownictwa technicznego"

29 września 2017 r. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyły się kolejne warsztaty szkoleniowe z zakresu ratownictwa technicznego nt.: „Ratownictwo na drogach w zakresie podstawowym – ratownictwo szynowe”. Szkolenie jest częścią procesu doskonalenia zawodowego w Państwowej Straży Pożarnej i skierowane jest do kadry realizującej zajęcia dydaktyczne w szkołach i ośrodkach szkolenia PSP. Celem przeprowadzonych warsztatów było przygotowanie metodyczne i tematyczne instruktorów do prowadzenia szkoleń na poziomie podstawowym z zakresu ratownictwa technicznego, a także przygotowanie do obsługi i korzystania z nowoczesnych urządzeń stosowanych w działaniach ratowniczych z udziałem pojazdów szynowych.

Zdjęcia: st. kpt. Jacek Gawroński

TT