"Ubierzcie z nami choinkę"

W Parku Wilsona w Poznaniu stanęła olbrzymia 12. metrowa choinka bożonarodzeniowa. Radio RMF Maxx, Głos Wielkopolski i Poznańska Palmiarnia zorganizowali akcję pod hasłem "Ubierzcie z nami choinkę". Od 8 grudnia do Świąt Bożego Narodzenia poznaniacy mogą zawieszać na niej bombki, światełka, kukiełki i łańcuchy. Nie zabrakło na niej również ozdób o strażackim akcencie. 15 grudnia ozdoby z drabiny wieszali st. kpt. Tomasz Wiśniewski ze Szkoły Aspirantów PSP i kpt. Sławomir Brandt z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Pomagali również dzieciom zawiesić ozdoby na wyższych gałązkach.
Akcja wspólnego dekorowania drzewka była także okazją do uświadomienia mieszkańcom Poznania, że czasem lampki choinkowe okazują się bardzo niebezpieczne, a użytkowanie niesprawnych może prowadzić do pożaru.
MU
zdjęcia w galerii dzięki uprzejmości kpt. Sławomira Brandta