Egzaminy wstępne na Dzienne Studium Aspiranckie

3 lipca 2017 r. w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu rozpoczął się nabór na Dzienne Studium Aspiranckie rocznika 2017/2019. W tym roku chętnych do podjęcia nauki w naszej Szkole jest 805. Pierwszym etapem rekrutacji jest test sprawnościowy, organizowany w dniach 3 - 6 lipca 2017 r. na szkolnej hali sportowej, gdzie kandydaci rywalizują w trzech konkurencjach: biegu po kopercie; podciąganiu na drążku oraz próbie wydolnościowej (beep test). Wszyscy którzy ukończą sportowe zmagania z wynikiem pozytywnym, w dniu 7 lipca 2017 r. przystąpią do egzaminu teoretycznego tj. testu wiedzy z dziedziny fizyki i chemii. Ostatnim etapem naboru nowego rocznika będzie przeprowadzony w dniu 8 lipca 2017 r. sprawdzian umiejętności pływania oraz sprawdzian lęku wysokości.

Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia i spotkania w nowym roku szkolnym w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu.

TT