Wielkopolskie Obchody Dnia Strażaka

12 maja 2017 r. na Ostrowie Tumskim w Poznaniu odbyły się Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, połączone z jubileuszami 25.lecia Państwowej Straży Pożarnej oraz 140.lecia zawodowej straży pożarnej w Poznaniu. Uroczystość inaugurowała msza św. w Bazylice Archikatedralnej pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu, po zakończeniu której odbył się uroczysty apel. Podczas ceremonii strażakom wręczono awanse na wyższe stopnie służbowe. Spośród funkcjonariuszy Szkoły awansowano 7 osób w korpusie oficerskim oraz 4 osoby w korpusie aspiranckim. W dalszej części imprezy odbywały się m.in. pokazy specjalistycznych grup ratowniczych, gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, demonstracja zagrożeń pożarowych, trening udzielania pierwszej pomocy oraz wiele innych atrakcji związanych ze strażą pożarną.

Organizatorami strażackiego święta była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu oraz Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, a całość uroczystości odbywała się pod honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pana Pawła Solocha.

TT