Zakończenie XXV kursu uzupełniającego

Dnia 5 grudnia br. zakończył się XXV kurs uzupełniający strażaka jednostki ochrony przeciwpożarowej. W szkoleniu uczestniczyło 30 osób z województwa lubuskiego, wielkopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. W czasie trwania kursu elewi zdobywali wiedzę z psychologii działań ratowniczych, zagrożenia pożarowego, ochrony ludności, bezpieczeństwa budynków, wyposażenia technicznego, taktyki gaśniczej i ratowniczej oraz informatyki. Podsumowaniem nauki były egzaminy końcowe z wyposażenia technicznego, taktyki działań gaśniczych i ratowniczych. Część praktyczną elewi zdawali na szkolnym poligonie w Luboniu, gdzie demonstrowali swoje umiejętności w zakresie ratownictwa drogowego, medycznego, chemicznego, katastrof budowlanych. W wyniku egzaminu końcowego kurs uzyskał średnią ocen 4,05.
Według opinii wykładowców i naczelnika Wydziału Pododdziałów Szkolnych elewi byli sympatyczną, zdyscyplinowaną grupą, nie stwarzającą żadnych kłopotów. Szef kursu, Krzysztof Stelmasik, za sumienność i duże zaangażowanie otrzymał wyróżnienie.
MU