Szkolny Program Profilaktyczny

28 listopada 2016 r., w ramach realizowanego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu Szkolnego Programu Profilaktycznego odbyło się szkolenie poświęcone tematyce środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Celem spotkania było promowanie wśród słuchaczy młodego rocznika aktywności profilaktycznej; zapobieganie ryzykownym zachowaniom oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pełnienia służby. Zaproszeni funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przedstawili kadetom charakterystykę poszczególnych substancji odurzających, omówili zagrożenia związane ze stosowaniem środków odurzających oraz przybliżyli problematykę odpowiedzialności karnej w przypadku posiadania lub dystrybucji środków prawem zakazanych. Uczestnicy szkolenia mieli okazję zapoznać się z walizką profilaktyczną, będącą poglądowym materiałem dydaktycznym, mającym na celu prezentację popularnych środków odurzających oraz narzędzi służących do ich zażywania.

Po zakończeniu wykładu słuchacze naszej Szkoły, wspólnie z wielkopolskim policjantami wzięli udział w akcji krwiodawstwa, zorganizowanej przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. Podczas zbiórki krew oddały 52 osoby, co pozwoliło wzbogacić zapas tego cennego leku o kolejne 21,6 litra.

Więcej informacji na: http://www.wielkopolska.policja.gov.pl/index.php/aktualnosci/newsy/14636-nie-biore-pomagam-innym-i-moge-wykonywac-ten-zawodasdfg

TT