Aktualności

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu

-
W dniach 27- 28 listopada 2008 roku na pływalni w Szczytnie rozegrane zostały III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Pływaniu. Rywalizowali ze sobą zawodnicy Państwowej Straży Pożarnej, Policji i Straży Granicznej. Oddzielnie przeprowadzono również klasyfikację w ramach Mistrzostw Polski Strażaków.
W tym roku w zawodach wzięła udział rekordowa liczba zawodników: 161 osób z 53 jednostek. Pływało również 16 kobiet. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach wiekowych. W klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie, II miejsce wywalczyła Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, a III- Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.
W klasyfikacji medalowej wygrała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, zdobywając cztery złote medale. Największą ilość krążków zdobyli zawodnicy reprezentujący Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, stając na podium 11 razy.
Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu reprezentował startujący w kategorii masters asp. sztab. Przemysław Waraczewski, który w klasyfikacji ogólnej zajął III miejsce na 50 m stylem grzbietowym ( 0:38,03), II miejsce na 100 m stylem klasycznym ( 1:22,28) i IV miejsce na 100 m stylem zmiennym ( 1:17,07). W tej ostatniej konkurencji Pan Przemysław, w ramach Mistrzostw Polski Strażaków, zdobył I miejsce, tym samym otrzymując tytuł Mistrza Polski Strażaków.
W sumie podczas zawodów rozdano ponad 190 medali. Organizatorem Mistrzostw był Zakład Wyszkolenia Specjalnego ze Szczytna.