Promocja w SA PSP w Poznaniu

W dniu 5 sierpnia 2016 r. 85 słuchaczy XXIV Dziennego Studium Aspirantów oraz 119 słuchaczy systemu zaocznego przystąpiło do uroczystej promocji na placu apelowym Szkoły. Dwa lata wytężonej pracy i intensywnej nauki zwieńczone zostały awansem na pierwszy stopień w korpusie aspiranckim oraz uzyskaniem tytułu technika pożarnictwa.

Ceremonię swoją obecnością uświetnili liczni, znamienici goście, m.in.: Bartłomiej Wróblewski – poseł na Sejm RP; st. bryg. Marek Jasiński – Z-ca Komendanta Głównego PSP; ks. prałat Stanisław Wojtaszek - Kapelan Szkoły – reprezentujący Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolitę Poznańskiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski; ks. st. bryg. dr Jan Krynicki - Kapelan Krajowy Strażaków; dh Stefan Mikołajczyk - wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP i jednocześnie prezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego; Jan Grabkowski - Starosta Poznański; dr Zofia Hryhorowicz - Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu; gen. poż. Andrzej Stefanowski – emerytowany Komendant Główny Straży Pożarnych; nadbryg. Maciej Schroeder - emerytowany Z-ca Komendanta Głównego PSP; nadbryg. Ryszard Kamiński – wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego, a także Komendanci wojewódzcy, byli i obecni Komendanci Szkół pożarniczych, przedstawiciele Wojska Polskiego, Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz innych służb i instytucji na co dzień związanych ze Szkołą, przedstawiciele mediów oraz rodziny i przyjaciele słuchaczy Szkoły.

Promocja poprzedzona została uroczystą mszą św. w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Św. Trójcy w Poznaniu, a błogosławieństwa tegorocznym absolwentom udzielił ks. st. bryg. dr Jan Krynicki - Kapelan Krajowy Strażaków.

Prymusem rocznika został mł. asp. Dawid Betin, który w przemówieniu końcowym podziękował kierownictwu i kadrze dydaktycznej Szkoły za trud włożony w opiekę i kształtowanie postawy zawodowej oraz za rzetelne przygotowanie absolwentów do zawodu technika pożarnictwa.

Więcej zdjęć w naszej galerii: http://sapsp.edu.pl/galeria.php/26/11_promocja.html

TT