Kolejny obóz nurkowy SA PSP w Poznaniu

W dniach 25 – 29 maja 2016 r. w miejscowości Kosewo odbył się obóz nurkowy dla 17 kadetów Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Uczestnictwo w wyjeździe było gratyfikacją dla plutonu I, który po pierwszym semestrze nauki zdobył największą ilości punktów w ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego. W trakcie trwania szkolenia nasi wychowankowie zdobywali kwalifikacje na stopień P-1 płetwonurka, będącym początkiem drogi do uzyskania kwalifikacji zawodowych nurka MSW. Wszyscy uczestnicy pozytywnie zaliczyli normy nurkowe i egzaminy teoretyczne.

Warto podkreślić, że tegoroczny wyjazd jest wydarzeniem jubileuszowym, gdyż nieprzerwanie od roku 1996 Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu organizuje dla kadetów obozy nurkowe, które w ciekawy sposób łączą podnoszenie kwalifikacji zawodowych ze wspaniałą podwodną przygodą.

TN/TT