Okres grzewczy a bezpieczeństwo- pokazy ku przestrodze

Szkoła Aspirantów i Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu przygotowały materiał, którego celem jest zwiększenie świadomości mieszkańców Poznania i Wielkopolski w zakresie zagrożeń, jakie niesie za sobą okres zimowy. Przy udziale mass mediów w Szkole przeprowadzono kontrolowany wybuch i spalanie sadzy. Wykładowca przedmiotu Fizykochemia spalania bryg. Urszula Fietz- Strychalska zaprezentowała, w jaki sposób nadmiar zgromadzonej w kominie sadzy może doprowadzić do zapalenia, a nawet wybuchu. St. kpt. Tomasz Wiśniewski omówił niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego postępowania, a doprowadzające do zaczadzenia. Przedstawił jak należy postępować, aby uniknąć zatrucia tlenkiem węgla. Wskazał na konieczność przestrzegania reżimu czyszczenia kominów. W podsumowaniu spotkania rzecznik prasowy wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego przedstawił statystykę interwencji wielkopolskiej straży pożarnej i  procedurę udzielania pierwszej pomocy medycznej poszkodowanym zatrutym tlenkiem węgla. Przedstawił również zasady bezpiecznego korzystania z elektrycznych urządzeń grzewczych. "Zima 2008" jest akcją edukacyjną dla wszystkich mieszkańców Wielkopolski.
MU