Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegach Długodystansowych.

- W dniu 04.10.2015 roku w miejscowości Rakoniewice podczas  V Dychy Drzymały odbyły się Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegach Długodystansowych. Reprezentację Szkoły Aspirantów na  mistrzostwa tworzyło 5 kadetów i 2 osoby z kadry: Bartłomiej Przedwojewski, Zbigniew Rogowski, Szymon Manc, Kamil Jędrasik, Wincenty Kijo oraz mł. bryg. Magdalena Karolewska i st. kpt. Cezary Król. Nasi reprezentanci uzyskali bardzo dobre wyniki. Bartłomiej Przedwojewski został brązowym medalistą w klasyfikacji open mężczyzn, w kategorii A (mężczyźni do 29 lat) Przedwojewski zajął 1 miejsce, Rogowski- 4,Manc – 6, Jędrasik -7, Kijo 27. Bieg w Rakoniewicach był jednocześnie ostatnią odsłoną Pucharu Polski Strażaków PSP w Biegach Długodystansowych. Puchar Polski  rozpoczął się 17 kwietnia biegiem  w Krakowie następna odsłona odbyła się w 9 maja w Gdyni, 30 czerwca strażackie biegi gościły w Jaśle/Krempnej, 20 września w Przemyślu by na koniec zawitać do Rakoniewic. I tutaj Szkoła Aspirantów PSP z Poznania zanotowała sukcesy. W wyniku zliczenia punktów zdobywanych przez cały sezon Bartłomiej Przedwojewski zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, natomiast w kategorii A (mężczyźni do 29 lat) zwyciężył. Trzecie miejsce w tej kategorii zajął reprezentant naszej szkoły Zbigniew Rogowski. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Szymon Manc i Kamil Jędrasik.
Medale i puchary które otrzymali były ukoronowaniem pracy w całym sezonie. Każdy z naszych zawodników zanotował duży progres w stosunku do wyników z zeszłego roku. Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu jest dumna ze swoich  reprezentantów.