Dzieci na szkolnym poligonie

Ministerstwo Rozwoju Regionalnego w ramach kampanii informacyjno- promocyjnej Sektorowego Programu Operacyjnego (SPOT), finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego organizuje spotkania dzieci z przedstawicielami straży pożarnej, na których prezentowane są specjalistyczne wozy strażackie zakupione w ramach tego Programu. Ponieważ Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu otrzymała dwa takie wozy, na poligonie szkolnym w Luboniu dnia 19 września br odbył się pokaz takich samochodów. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas 3-6 szkół podstawowych, położonych w małych miejscowościach i wsiach zlokalizowanych w pobliżu Poznania. Dzieci wzięły udział w pogadance o tematyce pożarniczej oraz zapoznały się ze sprzętem zakupionym w ramach dofinansowania z Unii Europejskiej. Spotkanie zakończył pokaz gaszenia płonącego samochodu przy użyciu piany średniej.
MU