INFORMACJA- Bieg Strażaków

Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu uprzejmie informuje, że zgodnie z Centralnym Kalendarzem Imprez Sportowych organizowanych przez KG PSP w 2008 roku, w dniu 12 października, w Poznaniu odbędą się XIV Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski Strażaków w Biegu na 10 km.
Bieg strażaków przeprowadzony zostanie jako bieg towarzyszący głównej imprezie, którą będzie "9 Poznań- Maraton". Trasa biegu strażaków wynosi ok. 10 km- dla kobiet i mężczyzn, a przebiegać będzie w okolicach Toru Regatowego Malta oraz ulicami miasta Poznania.
Początek biegu ok. 9.30. Start i meta na terenie Ośrodka Sportowego "Malta".
W Biegu uczestniczyć mogą wszystkie osoby zatrudnione/ pełniące służbę w jednostkach organizacyjnych PSP(strażacy, pracownicy cywilni, studenci) oraz emeryci PSP, po przedłożeniu właściwej legitymacji oraz zaświadczenia lekarza o braku przeciwwskazań do udziału w biegu długodystansowym.
Każda komenda wojewódzka PSP lub Szkoła PSP może zgłosić dowolną ilość zawodników. Zgłoszenia (zawierające imię i nazwisko, datę urodzenia, jednostkę macierzystą oraz rezerwację noclegu i wyżywienia) należy kierować bezpośrednio do Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, najpóźniej do 08 października br. Zgłoszenia po tym terminie nie będą rozpatrywane.
Klasyfikacja Mistrzostw prowadzona będzie według zasad regulaminowych obowiązujących w ubiegłym roku- tj.:
KLASYFIKACJA
a/ generalna- kobiet,
b/ generalna- mężczyzn,
c/ mężczyzn w kategoriach:
    - kat."S" (senior)- rok ur.1974 i młodsi (do 34 lat),
    - kat. "W- 1" (weteran- 1)- rok ur. 1964- 1973 (od 35 do 44 lat),
    - kat. "W- 2" (weteran- 2)- rok ur. 1963 i starsi ( 45 lat).
O przynależności do danej kategorii decyduje rok urodzenia.
d/ drużynowa- reprezentacji województw (w tym szkół pożarniczych).
W klasyfikacji drużynowej o zajęciu lepszego miejsca decyduje niższa suma punktów uzyskana przez 5- ciu najlepszych zawodników danego zespołu, z których przynajmniej 2 jest zawodnikami kategorii "weteran" (W-1 lub W-2).
Zajęte miejsce przez zawodnika jest równoznaczne z uzyskaną ilością punktów. Liczone będą miejsca w relacjach pomiędzy strażakami (bez uwzględniania innych uczestników biegu).
Ceremonia dekoracji zwycięzców w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn odbędzie się na terenie Ośrodka Sportowego "Malta" po zakończeniu biegu, natomiast wyróżnienia w pozostałych klasyfikacjach i kategoriach wręczane będą w Szkole Aspirantów PSP, po powrocie zawodników z trasy biegu.
Koszty dojazdu zawodników do Poznania, zakwaterowania i wyżywienia w SA PSP pokrywają delegujące jednostki- w ramach delegacji służbowej. Potrzeę rezerwacji ilości noclegów i posiłków należy podać w zgłoszeniu.
Koszty: noclegu- 30 zł, śniadania- 3,25 zł, obiadu- 6,50 zł, kolacji- 3,25 zł. Opłata startowa nie będzie pobierana.
Zbiórka wszystkich uczestników biegu w dniu 12 października o godz. 8.00 w SA PSP w Poznaniu, skąd po wydaniu numerów startowych nastąpi przejazd na miejsce startu.
Po biegu, w Szkole, będzie istniała możliwość skorzystania z natrysków.
Szczegółowych informacji udzielają: mł. bryg. Tomasz Nowicki, mł. kpt. Daniel Mucha, st. sekc. Paweł Sekura- telefon- (0-61) 835- 58- 54.
MU/TN