Zakończyło się 63 SzUSJOP

Dzisiaj 30 strażaków z województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego zakończyło trzy miesięczne Szkolenie Uzupełniające Strażaka Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej. Elewi zdobywali wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne w zakresie obejmującym wymagania dla podoficerów Państwowej Straży Pożarnej. Kurs 63 dał się poznać wykładowcom jako grupa zabiegająca o zdobycie szerokiej wiedzy. Egzaminy końcowe przeprowadzone były z przedmiotów: wyposażenie techniczne, taktyka działań gaśniczych, taktyka działań ratowniczych. Elewi zakończyli zmagania egzaminacyjne z następującą średnią ocen: na egzaminie teoretycznym – 3,18 i egzaminie praktycznym – 4,80. Uczestnicy kursu wyróżniali się zdyscyplinowaniem i zaangażowaniem w życiu Szkoły Aspirantów na terenie, której spędzili ponad 90 dni.

Najwyższą średnią ocen - 4,55 uzyskał: st. str. Cezary Pluta.

PN