Warsztaty Ciężkiego Ratownictwa Technicznego

- W dniach 01-03.07 na poligonie SA PSP w Luboniu, odbyły się warsztaty z zakresu ciężkiego ratownictwa technicznego, których organizatorami była Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu, OSP Mosina i ratownicy ze specjalistycznej grupy HEAVY RESCUE Germany.
W zajęciach na poligonie w Luboniu uczestniczyli wykładowcy i instruktorzy z naszej Szkoły, ośrodków szkolenia, strażacy OSP Mosina oraz zaproszeni goście. W trakcie trzech dni ratownicy zmagali się z trudnymi zadaniami ratowniczymi takimi jak: samochód pod tramwajem, samochód pod autobusem przegubowym, samochód pod cysterną kolejową oraz stabilizacja elementów budynku podczas katastrofy budowlanej.
Mimo zmęczenia ćwiczeniami i wspaniałą pogodą wszyscy uczestnicy warsztatów wyrazili swoje zadowolenie z uczestnictwa, bo tylko poprzez ćwiczenia można dojść do perfekcjonizmu podczas akcji ratowniczej.

JG/PN