Egzaminy wstępne

1 lipca 2008 roku rozpoczęły się egzaminy wstępne na studium stacjonarne Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu. Wpłynęło 429 zgłoszeń kandydatów, w tym 13 kobiet. Egzamin składa się z dwóch etapów: części sprawnościowej i teoretycznej.
Do egzaminu sprawnościowego na stadionie "Olimpii" przystąpiło 344 kandydatów. Startowali oni w trzech konkurencjach: bieg na 50 m, podciąganie na drążku i bieg na 1000 m.
247 osób spełniło kryteria sprawności fizycznej określone dla szkół aspirantów PSP. Tym samym przeszły one do nastepnego etapu, który odbył się w dniu dzisiejszym. Etap teoretyczny to test z fizyki i chemii, zawierający po 25 zadań. Każde z nich, jeśli zawiera prawidłową odpowiedź, ocenione zostanie na 4 punkty. Suma punktów z obu etapów pozwoli na utworzenie listy kandydatów przyjętych do Szkoły. Przed naszymi kandydatami jeszcze badania lekarskie.
Ogłoszenie wyników przewiduje się na piątek, 4 lipca br.
MU