Sprawna akcja strażaków ze Szkoły - wygraliśmy z czadem.

- 21 grudnia 2012 zastępy ratownicze Szkoły Aspirantów zostały zadysponowane do działań przy ul. Jaworowej w Poznaniu. Po wejściu do mieszkania ratownicy odnaleźli w nim nieprzytomne 2 dziewczynki w wieku 16 i 9 lat. Przyczyną utraty przytomności przez poszkodowane był tlenek węgla, który prawdopodobnie powstał podczas spalania się potrawy w garnku pozostawionym na włączonej kuchence gazowej. Natychmiastowe podjęcie czynności ratowniczych czyli tlenoterapii poszkodowanych z jednoczesnym wietrzeniem mieszkania przyniosły zamierzone efekty. Przywrócone do życia dziewczynki przekazane zostały zespołom Pogotowia Ratunkowego.
Komendant Szkoły w uznaniu za błyskawiczne i skuteczne działania w dniu 02 stycznia br wręczył dowódcy akcji kpt. Tomaszowi Wybierale i ratownikom asp.sztab. Mariuszowi Zmysłowskiemu, st.sekc. Damianowi Kuśniarskiemu  oraz st.sekc. Romanowi Olejnikowi  nagrody pieniężne.

PN