Zjazd absolwentów OTP i roczników I-IV SOP

W dniach 28-30 sierpnia 2012 roku w murach Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu, odbył się  Zjazd Absolwentów Oficerskiego Technikum Pożarniczego oraz roczników I-IV Szkoły Oficerów Pożarnictwa.

Obrady zjazdu rozpoczęły się o godzinie 16:00 w auli szkoły, gdzie st. bryg. w st. spocz. Jan Cała przypomniał rys historyczny organizacji ochrony przeciwpożarowej w powojennej Polsce oraz organizację kształcenia pożarniczego. Następnie po dokonaniu wyboru Marszałka Zjazdu, a został nim płk. poż. w st. spocz. Krzysztof Wargenau, przystąpiono do prezentacji historycznych związanych z Oficerskim Technikum Pożarniczym oraz Szkołą Oficerów Pożarnictwa. Zaprezentowano także ostatnie dokonania Szkoły Aspirantó PSP w Poznaniu. Kolejnym punktem programu była uroczysta kolacja.

W obradach zjazdu 28 sierpnia jako zaproszeni goście uczestniczyli:
Pani Stanisława Dobosz, Pani Zofia Witkowska, nadbrygadier Ryszard Dąbrowa - Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, st. bryg. Andrzej Szcześniak - Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP, st. bryg. Lech Janiak - Z-ca Wielkopolskiego Komendanta  Wojewódzkiego PSP oraz st. bryg. Grzegorz Stankiewicz Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu.

Kolejny dzień rozpoczął się od Mszy Świętej w intencji absolwentów w Kościele Św. Trójcy na Dębcu. Mszę celebrował ks. Adam Buczek - absolwent SOP.

Następnie absolwenci razem z Panią Stanisławą Dobosz oraz Komendantem Szkoły Aspirantów PSP udali się na cmentarz Junikowo i złożyli wieniec na grobie Śp. płk. poż. Józefa Dobosza.

Po krótkiej wycieczce po Poznaniu absolwenci zwiedzali Szkołę Aspirantów i jej poligon.

Wzajemny szacunek absolwentów wyrażony obecnością na zjeździe oraz emanujące w każdej chwili więzy przyjaźni, to lekcja wychowawcza dla naszych kadetów . Dla nas wszystkich była to także lekcja historii.

Dziękując Komitetowi Organizacyjnemu Zjazdu za wybór miejsca spotkania, pozdrawiam wszystkich jego uczestników.

st. bryg. Grzegorz Stankiewicz
Komendant Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu

------------------------------------

Zdjęcia w wyższej rozdzielczości do oglądania w galerii