Obchody 60-lecia Szkoły i uroczyste ślubowanie

Dzień 27 października 2011 roku był dla Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu niezwykle doniosły. Poznańska Szkoła Pożarnicza obchodziła jubileusz 60 - lecia istnienia. Rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w Katedrze Poznańskiej, której przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki. Uroczystość obchodów połączona została ze ślubowaniem 101 słuchaczy XXI rocznika kształcenia stacjonarnego. Złożenie roty ślubowania odbyło się w samym sercu Poznania - na Placu Adama Mickiewicza. Po uroczystości ślubujący, kierownictwo Szkoły, kadra, kadeci, zaproszeni goście oraz rodzice słuchaczy przeszli do Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na uroczystą akademię, podczas której wręczone zostały awanse na wyższe stopnie służbowe, odznaczenia i wyróżnienia. W obchodach uczestniczyli  zaproszeni goście: Pani Krystyna Łybacka i  Waldy Dzikowski - Posłowie na Sejm RP, gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz - Komendant Główny PSP, nadbryg. Piotr Kwiatkowski - Zastępca Komendanta Głównego PSP, Piotr Florek -  Wojewoda Wielkopolski, Sławomir Hinc -  Zastępca Prezydenta m. Poznania, byli komendanci główni, generałowie naszej służby, byli komendanci i zastępcy komendantów Poznańskiej Szkoły Pożarniczej, komendanci wojewódzcy PSP, komendanci szkół PSP, duchowieństwo oraz wielu innych gości. Wśród nich płk. poż. w st. spocz. Władysław Pilawski - inicjator budowy Szkoły oraz Pani Stanisława Dobosz - małżonka płk. poż. Józefa Dobosza, wieloletniego komendanta Poznańskiej Szkoły Pożarniczej.
Podczas uroczystości sztandar Szkoły uhonorowano Złotym Znakiem Związku OSP RP. Na ręce komendanta Szkoły dr inż. Grzegorza Stankiewicza zastępca prezydenta miasta złożył Srebrną Pieczęć Miasta Poznania.  Wojewoda Wielkopolski uhonorował Szkołę Medalem Witolda Celichowskiego. Ponadto Szkoła otrzymała wiele innych wyróżnień, honorowych odznaczeń i listów gratulacyjnych.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w uroczystościach.

MU