Strażacka klasa w SA PSP w Poznaniu

- W Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica w Szczecinku od września 2009 roku istnieją dwie klasy strażackie o profilu ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo. 66 uczniów, w tym połowa dziewcząt, w ramach programu nauczania liceum ogólnokształcącego realizuje także materiał z zakresu ochrony przeciwpożarowej, m.in. podstawy fizykochemii spalania, wyposażenia technicznego, BHP, taktyki działań gaśniczych i ratowniczych itp. Ogromne zainteresowanie klasą strażacką spowodowało konieczność zorganizowania dla kandydatów dodatkowych kwalifikacji. Część uczniów jest bardzo zdeterminowana i już dzisiaj wiąże swoje przyszłe życie z pożarnictwem.
10 marca 2010 roku jedna z tych klas przyjechała zwiedzić Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu. Uczestniczyli oni także w zajęciach z fizykochemii spalania. 15 marca naszą Szkołę odwiedzi następna tej specjalności klasa. Wizyta ta ma na celu poszerzenie wiedzy o ochronie przeciwpożarowej.
MU