Szkolenie służb ratowniczych MPK

9 czerwca 2009 roku zostało podpisane porozumienie o wzajemnej współpracy pomiędzy Szkołą Aspirantów PSP w Poznaniu i Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym Sp. z oo.w Poznaniu.                 . Przedmiotem porozumienia jest przygotowanie służb ratowniczych MPK i SA PSP do działań podczas wypadków komunikacyjnych.
W dniach 15-19 lutego 2010 roku na mocy tego porozumienia w Szkole odbywa się szkolenie specjalistyczne dla ratowników MPK. W programie przewidziano następującą tematykę zajęć:
  • Podręczny sprzęt gaśniczy.
  • Sprzęt i armatura wodna.
  • Sprzęt pianowy.
  • Ratowicze zestawy hydrauliczne i pneumatyczne.
  • Sprzęt mechaniczny.
  • Ratownictwo medyczne.
  • Organizacja akcji ratowniczej podczas wypadków w transporcie drogowym i szyowym.
  • Sytuacje traumatyczne- zagrożenia dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.
  • Wsparcie psychologiczne dla poszkodowanych.
  • Taktyka gaszenia pożarów środków transportu.
Zaplanowano również ćwiczenia z organizacji akcji ratowniczej w transporcie drogowym i szynowym.
W szkoleiu uczestniczy 12 pracowników służb ratowniczych MPK w Poznaniu.
MU